جستجو
فیلترها
بستن

قوانین و مقررات

هر یک از تامین‌کنندگان و خریداران محصولات اپوکو لازم است نسبت به مطالعه این بخش به دقت اقدام نمایند. فعالیت در این سایت به منزله مطالعه و تایید کلیه محتوا و شرایط درج شده در سایت اپوکو است.

 

تعاریف :

تامین‌کننده: هر فرد حقیقی یا حقوقی است که تحت عنوان تامین‌کننده ثبت‌نام کرده و پس از تایید احراز هویت ایشان توسط اپوکو می‌تواند نسبت به درج کالاهای قابل عرضه خود در سایت اپوکو اقدام نماید.

مشتری: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که تحت عنوان مشتری می‌تواند نسبت به خرید تمامی کالاها یا خدمات ارائه شده در سایت اپوکو و پس از ثبت‌نام اقدام نماید.

رتبه‌بندی: عبارتست از امتیاز دهی به هر یک از تامین‌کنندگان یا مشتریان بر اساس نحوه عملکرد ایشان. این امتیاز برای تامین‌کنندگان توسط مشتریان صادر شده و به مشتریان نیز توسط تامین‌کنندگان اعتبارسنجی می‌شود. هر چه میزان اعتبار و رتبه مشتری و تامین‌کننده بالاتر باشد، خدمات بیشتری از سوی سایت اپوکو به ایشان تخصیص می‌یابد.

کالا: عبارت است هر محصول فیزیکی با ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم که می‌تواند بصورت خام، نیمه ساخته و یا محصول نهایی برای هر یک از وسایط نقلیه موجود در کشور مورد استفاده قرار گیرد. مسئولیت کیفیت و اصالت هرگونه کالایی که توسط تامین‌کنندگان در سایت قرار داده می‌شود، به عهده ایشان است.

قوانین عمومی: کلیه قوانين مربوط به خريد و فروش قطعات و لوازم یدکی و همچنین خدمات ارائه شده در سایت اپوکو مطابق با قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمايت از مصرف‌کنندگان است.

 

تامین‌کنندگان

• هر تامین‌کننده ملزم به ارایه مشخصات حقیقی یا حقوقی خود می‌باشد. سایت اپوکو این حق را دارد تا نسبت به احراز اطلاعات ارايه شده اقدام نماید. در صورت عدم احراز امکان ثبت اطلاعات قطعات به تامین‌کنندگان از سوی اپوکو داده نخواهد شد.

• تامین‌کنندگان فقط ملزم به ارایه قطعات مرتبط با کلیه وسایط نقلیه اعم از خودروی سواری، سنگین، موتورسیکلت، دوچرخه و غیره می‌باشند. این قطعات می‌تواند از نوع محصولات خام، نیمه ساخته و یا محصول نهایی باشد. در صورت مشاهده قطعات غیر خودرویی، اپوکو این حق را دارد تا مطابق آیین‌نامه‌های خود از حذف کالای مذکور تا حذف تامین‌کننده تا وب‌سایت عمل کند.

• تامین‌کنندگان ملزم هستند که از عرضه کالاها و یا خدمات غیر معمول، غیر قانونی، غیر شرعی و عرفي در وب سایت خودداری نمایند. در صورت مشاهده اپوکو این حق را دارد تا مطابق آيین‌نامه‌های خود از حذف کالای مذکور تا حذف، جریمه یا شکایت از تامین‌کننده به مراجع قضایی اقدام نماید.

• تامین‌کننده وظیفه دارد، نسبت به تامین کالاها و خدمات اعلام شده‌ی خود عینا اقدام نماید و آنها را در زمان مقرر و تعيين شده از پيش ارايه نمايد. مسئولیت به روز بودن اطلاعات هر تامین‌کننده اعم از موجودی یا قیمت کالا به عهده او می‌باشد. در صورت عدم تعهد به اطلاعات اعلام شده خود، این حق برای اپوکو باقیست تا نسبت به ادامه همکاری با تامین‌کننده تصميم گيري نماید.

• پاسخگویی رسمی به تامین‌کنندگان از طریق ایمیل vendors@opoco.ir قابل انجام خواهد بود.

• تلفن ۴۱۹۷۳ برای پاسخگویی اضطراری و موارد غیر رسمی بکار گرفته خواهد شد.

 

خریداران

• هر فرد هر حقیقی یا حقوقی می‌تواند پس از ثبت‌نام در سایت اپوکو نسبت به سفارشگذاری و خرید کالای خود اقدام نماید.

customers@opoco.ir به عنوان درگاه رسمی پاسخگویی به مشتریان است .

• همچنین تلفن ۴۱۹۷۳ برای پاسخگویی ضروری و غیر رسمی به مشتریان در نظر گرفته شده است.